fot. Krystian Maj/KPRM

Prezydent A. Duda uczestniczy w wideokonferencji „Tarcza dla polskich firm i pracowników. Forum gospodarcze Polskiego Funduszu Rozwoju”

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że wspólnie z rządem chcieli pomóc polskim przedsiębiorcom, dlatego przygotowana została tarcza antykryzysowa. Prezydent Polski bierze udział w wideokonferencji pt. „Tarcza dla polskich firm i pracowników. Forum gospodarcze Polskiego Funduszu Rozwoju”.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że chce, by Polakom – w tym m.in. przedsiębiorcom – żyło się lepiej mimo kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Dlatego też działania przy współpracy rządu premiera Mateusza Morawieckiego były ukierunkowane właśnie w tym celu, by pomóc Polakom przetrwać trudny czas – wskazał prezydent Andrzej Duda.

– Od razu razem z jego współpracownikami, Polskim Funduszem Rozwoju z panem prezesem Borysem, z panią wicepremier Jadwigą Emilewicz przystąpiliśmy do pierwszych działań opracowania czegoś, co nazwaliśmy tarczą antykryzysową, właśnie po, to by wspomóc polskich przedsiębiorców – od tych najmniejszych, poprzez mikroprzedsiebiorców, małych przedsiębiorców, średnich przedsiębiorców – wszystkich tych, którzy tworzą zręby i tę podstawową część polskiego PKB, którzy tak naprawdę budują dzisiaj nasz ustrój gospodarczy i są absolutnym jego fundamentem. Szybko zdaliśmy sobie sprawę z tego, że muszą być tutaj uruchomione niewyobrażalne, gigantyczne pieniądze, żeby to zadziałało, że to nie może być program bojaźliwy – zaznaczył Andrzej Duda.

W wideokonferencji – oprócz prezydenta Andrzeja Dudy – bierze udział także premier Mateusz Morawiecki, prezes PFR Paweł Borys oraz przedsiębiorcy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl