fot. PAP/Grzegorz Jakubowski

MKiDN ma indeks zakazanych instytucji. Red. J. Karnowski: To początek brutalnego polowania na podmioty, które promowały dobro, prawdę i piękno

Portal wPolityce.pl dotarł do korespondencji resortu z jedną z instytucji kultury, z której wynika, że ministerstwo kultury domaga się informacji dotyczących podejmowanych przez nią współpracy z różnymi podmiotami. Wśród wymienionych w piśmie organizacji są przede wszystkim podmioty o charakterze religijnym, patriotycznym, ale również media prawicowe czy choćby działające przy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej – Centrum Ochrony Praw Chrześcijan.

Redaktor naczelny Tygodnika „Sieci”, Jacek Karnowski, wskazał, że tzw. indeks zakazanych instytucji skupia najbardziej wartościowe i aktywne podmioty konserwatywne.

To jest początek brutalnego polowania na podmioty, które promowały dobro, prawdę i piękno oraz gdy zagrożone są podstawy naszej cywilizacji, próbowały przeciwdziałać i wychowywać młodzież w duchu tradycji patriotycznych i służby wspólnocie. Nieprzypadkowo dobrano na tej liście instytucje, które wydają się najbardziej zasłużone, wartościowe i aktywne. Uderzono tak naprawdę w całe życie kulturalne, duchowe, instytucjonalne środowisk patriotycznych, które jedyne co miały, to fakt, że przez parę lat za rządów Zjednoczonej Prawicy nie były sekowane – ocenił redaktor.

Na celowniku resortu kultury znalazły się takie organizacje, jak Caritas Polska, Towarzystwo Salezjańskie, Ruch Odnowy w Duchu Świętym, Telewizja Republika, Tygodniki Sieci i Do Rzeczy, a także Instytut Ordo Iuris.

 

RIRM

drukuj