Czesław Lang w murach WSKSiM

Czesław Lang, przed laty wybitny kolarz, a obecnie organizator największego polskiego wyścigu szosowego Tour de Pologne, odwiedził Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Moskwie wywalczony w wyścigu szosowym ze startu wspólnego – to największy sukces Czesława Langa, przed laty wspaniałego kolarza. Dziś organizator Tour de Pologne odwiedził Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Po salach wykładowych, auli oraz innych pomieszczeniach – na co dzień służących studentom – gościa oprowadził rektor o. Zdzisław Klafka.

Jestem pod wielkim wrażeniem. Obiekt jest przygotowany z dużym rozmachem, bardzo przestronny, funkcjonalny. Dobra energia tutaj panuje. Jest to bardzo ważne, bo można mieć najpiękniejsze obiekty, ale jak nie ma dobrej energii, dobrego ducha, to źle się człowiek czuje. Tutaj naprawdę można poczuć się fantastycznie – mówił Czesław Lang.

 

Tour de Pologne to wyścig, który cieszy się uznaniem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Czesław Lang podkreślił wysoki prestiż organizowanej przez siebie imprezy, należącej do grupy najważniejszych wyścigów na świecie.

Tour de Pologne to oczywiście wielkie emocje sportowe, emocje na finiszach czy wjazdach pod górę, ale jest to również możliwość pokazania, że Polska jest krajem pięknym, rozwija się; że my Polacy nie jesteśmy w niczym gorsi od Francuzów, Włochów czy Hiszpanów. Organizacja Tour de Pologne jest oceniana w specjalnej skali od 1 do 100. Od wielu lat zdobywamy 99,7 czy 99,8 pkt., czyli tyle samo, co wszystkie wielkie wyścigi – Tour de France, Giro d’Italia czy Vuelta a Espana – dodał Czesław Lang.

 

Tegoroczne Tour de Pologne wystartuje 2 sierpnia z Warszawy. Wyścig zakończy zaplanowana na 8 sierpnia w Krakowie jazda indywidualna na czas.


Sport.RIRM

drukuj