Łódź: wigilijne spotkanie Caritas i miejska wigilia

W sobotę w Łodzi odbyło się wigilijne spotkanie przygotowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Wzięło w nim udział ponad 500 osób. Wspólny posiłek poprzedziła Msza św. w łódzkiej archikatedrze.

Eucharystii przewodniczył metropolita łódzki ks. arcybiskup Marek Jędraszewski.

Na wigilijnym spotkaniu Caritas pojawili się m.in. podopieczni trzech świetlic środowiskowych, dwóch Domów Dziennego Pobytu, Ośrodka Aktywizacji Zawodowej i Społecznej, Zakładu Aktywności Zawodowej i Punktu Pomocy Charytatywnej.

W sobotę w Łodzi odbyła się także miejska wigilia. Wzięło w niej udział ponad tysiąc mieszkańców miasta. Uczestnicy spotkania na Starym Rynku składali sobie życzenia, śpiewali kolędy oraz mogli spróbować tradycyjnych potraw i posłuchać świątecznych koncertów.

Miejska wigilia w Łodzi została zorganizowana po raz drugi. Na świąteczne spotkanie zostali zaproszeni wszyscy mieszkańcy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl