Pozwolenia na broń dla Grabarczyka i Seligi nieważne

Komenda Główna Policji stwierdziła, że pozwolenia na broń dla Cezarego Grabarczyka, byłego ministra sprawiedliwości i posła Dariusza Seligi są nieważne. Łódzka komenda wojewódzka wydała je obu politykom z naruszeniem procedur.

Decyzja KGP oznacza, że Cezary Grabarczyk i poseł Dariusz Seliga stracili pozwolenie na broń. Sprawę nieprawidłowości przy wydawaniu zezwoleń na broń palną w łódzkiej policji nadal prowadzi prokuratura. Wcześniej umorzyła ona postępowanie dot. posługiwania się przez Grabarczyka bronią.

Poseł Marek Opioła, członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej zwraca uwagę, że sprawa dotyczy byłego ministra sprawiedliwości, który jest kandydatem PO w październikowych wyborach parlamentarnych.

– Najbardziej bulwersujące w tej sprawie jest to, że ona tak długo trwa. Tutaj wymiar sprawiedliwości, prokuratura, policja od dawna wiedzą, że dotyczyła ona nielegalnego posiadania broni przez byłego ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka. Według mnie, tutaj prokuratura powinna jak najszybciej zająć stanowisko, ponieważ jest to osoba, która, z jednej strony jest parlamentarzystą, a z drugiej – o ile się nie mylę – startuje w wyborach – tłumaczy poseł.

Po informacjach prasowych o bezprawnym uzyskaniu pozwolenia na broń Cezary Grabarczyk, ówczesny minister sprawiedliwości – podał się w kwietniu do dymisji. Natomiast poseł Seliga, w związku z tą sprawą, został zawieszony w prawach członka partii i klubu parlamentarnego PiS.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl