Łódź: Strażnicy miejscy pobiegną do Wadowic

Prawie 850 km przebiegną łódzcy strażnicy miejscy, którzy wyruszą dziś na zorganizowaną przez siebie pielgrzymkę biegową pod hasłem: „W Dzień Matki do Matki”. W tym roku chcą dotrzeć do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej w Wadowicach.

Radosław Kluska ze Straży Miejskiej w Łodzi przypomina, że od początku idea biegu jest ta sama – uczczenie Dnia Matki, a celem wybrane Sanktuaria Maryjne w Polsce. Jak podkreślają pomysłodawcy imprezy, „każda matka w wychowanie swoich dzieci wkłada olbrzymi wysiłek, dlatego biegną non stop, dzień i noc”.

W tym roku, w trakcie siódmej już edycji, biegacze pokonają trasę z Łodzi do Wadowic liczącą 850 km. Na miejsce dotrą w cztery dni. Celem biegu jest Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej w Wadowicach, miejsce w którym wychował się, dorastał i modlił św. Jan Paweł II. Bieg „W Dzień Matki dla Matki” – to bieg sztafetowy. Zawodnicy zmieniają się co 10 km, a jego tempo dostosowane jest do najsłabszego biegacza.

Od dwóch lat uczestnicy biegu przekazują specjalną dedykację mamom dzieci, którymi opiekuje się Fundacja „Krwinka”. Fundacja, która powstała w 1996 roku w Łodzi, niesie pomoc dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone.

Przed wyruszeniem do Wadowic strażnicy miejscy oraz członkowie grupy biegowej Fan-Run Team, która również weźmie udział w sztafecie, odwiedzili łódzki szpital dziecięcy przy ul. Spornej.

– Każda wizyta u podopiecznych Fundacji to silne przeżycie, dlatego zawsze, przy każdej możliwej okazji, chcemy wspierać rodziców chorych dzieci. Dzień Matki to moment szczególny. Jeżeli choruje dziecko to choruje cała rodzina, dlatego w ten sposób chcemy wspierać mamy chorujących dzieci, a poprzez wysiłek włożony w bieg, zapewnić je, że nie są same – mówi Kluska.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl