III Święto Rodziny Krakowskiej

Już po raz trzeci Caritas Archidiecezji Krakowskiej wspólnie z Gminą Miejską Kraków organizują Święto Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem. Impreza rozpocznie się w niedzielę, 25 maja o godzinie 12.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Atrakcje zostały przygotowane zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych uczestników.

Akcja ma na celu wspierać integrację międzypokoleniową, wspólne, rodzinne spędzanie czasu wolnego, propagować zdrowy styl życia. Na wszystkich czekają występy wokalne, gra terenowa, gry planszowe, pokazy futbolu amerykańskiego, rejsy po Wiśle, zajęcia taneczne oraz plastyczne dla dzieci, zajęcia sportowe, spinnig i pokazy zumby, wielkie budowanie z klocków LEGO, przejażdżki konne, pokazy Straży Pożarnej, warsztaty nt. zdrowego odżywiania i wiele innych atrakcji.

Podczas imprezy można będzie wesprzeć akcje charytatywne. Caritas Archidiecezji Krakowskiej, jak co roku zbiera pieniądze na zorganizowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z rodzin najuboższych, portal Ekorodzice organizuje m.in. zbiórkę zakrętek plastikowych na zakup wózka inwalidzkiego dla potrzebującego dziecka. Zachęcamy również do wzięcia udziału w projekcie „Kilometry Dobra”, którego celem jest zebranie funduszy na pomoc, rehabilitację oraz terapię dzieci niepełnosprawnych.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań medycznych: pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru poziomu glukozy  metodą testów paskowych, obliczanie wskaźnika BMI i in.

Krakowianie będą mogli również uzyskać porady dotyczące szczepień, skorzystać z porad specjalisty rehabilitacji, poradnictwa psychologicznego i prawnego oraz z konsultacji z terapeutą uzależnień.

RIRM/caritas.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl