„ONZ powinno bronić rodziny”

ONZ przy tworzeniu planu rozwojowego na lata 2015-2030 powinno uwzględnić kwestie ochrony rodziny – alarmuje fundacja CitizenGo.

W Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, uchwalonej w 1948 r. i stojącej u podstaw działań ONZ, zapisano, że rodzina jest „podstawową komórką społeczną, której przynależy się ochrona ze strony społeczeństwa i państwa”.  Jednak w ostatnich latach ONZ ignorowało obowiązek ochrony rodziny, zapisany w dokumentach organizacji.

Dlatego CiztizenGo wraz z zaprzyjaźnioną organizacją Family Watch International kieruje do organizacji petycję o uwzględnienie ochrony rodziny w jej planach rozwojowych.

– Razem z organizacją Family Watch International zwracamy się do ONZ z prośbą o stworzenie osobnego celu poświęconego tematyce rodzinnej w programie zrównoważonego rozwoju ONZ po to, żeby społeczna pozycja rodziny została tym samym wzmocniona. Zwracamy się też o to, aby perspektywa rodziny została uwzględniona w każdym z pozostałych celów rozwojowych poprzez stworzenie w każdym z obszarów bardzo konkretnych planów działania na rzecz rodziny, oraz egzekwowania i realizacji. Po trzecie, zwracamy się z prośbą o to, aby rozwinięto narzędzia umożliwiające analizę wpływów wszystkich przepisów polityki programów na stabilność i autonomię rodziny – powiedziała Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGo w Polsce.

Każdy z nas może podpisać petycje do ONZ na stronie www.citizengo.org  Dokument zostanie przedstawiony 15 września tego roku na XXVII Zebraniu Plenarnym ONZ w Genewie.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl