Niemcy: strajk pilotów linii lotniczych Germanwings

W Niemczech trwa ogólnokrajowy strajk pilotów linii lotniczych Germanwings wywołany sporem o emerytury pomostowe. Wczoraj fiaskiem zakończyły się negocjacje związkowców z zarządem Lufthansy, do której należy przewoźnik. 

Odwołano głównie loty krajowe, natomiast połączenia z miejscowościami turystycznymi poza granicami Niemiec mają zostać utrzymane.

Przez strajk najbardziej ucierpią pasażerowie na lotniskach w Kolonii i Stuttgarcie, ale połączenia zostały odwoływane także w Duesseldorfie, Berlinie, Hanowerze, Hamburgu i Dortmundzie.

Przedmiotem sporu z kierownictwem największego niemieckiego przewoźnika są emerytury pomostowe dla 5,4 tys. pilotów zatrudnionych w Lufthansie oraz jej spółkach Germanwings i Cargo. Związkowcy domagają się ponadto podwyżki uposażeń o 10 proc.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl