Prezydent Duda w ONZ: Konieczna jedność w utrzymaniu presji na Koreę Płn.

Do czasu pełnej denuklaryzacji Korei Płn. społeczność międzynarodowa musi pozostać zjednoczona w utrzymywaniu rzeczywistej presji na Pjongjang, w tym poprzez reżim sankcji ONZ – powiedział w środę prezydent Andrzej Duda podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Prezydent wyraził satysfakcję z „perspektywy procesu denuklearyzacji na Półwyspie Koreańskim.

„Jesteśmy jednak w pełni świadomi, że pomimo niedawnych zachęcających wydarzeń, takich jak międzykoreańskie szczyty i spotkanie Kim Dzong Una z prezydentem Donaldem Trumpem, decydujące kroki są przed nami” – powiedział polski prezydent

Podkreślił, że trwały pokój nie zostanie osiągnięty bez denuklearyzacji KRLD w sposób „pełny, sprawdzalny i nieodwracalny”.

„Do tego czasu społeczność międzynarodowa musi pozostać zjednoczona w utrzymywaniu rzeczywistej i konsekwentnej presji na KRLD, w tym poprzez utrzymywanie reżimu sankcji ONZ” – oświadczył Andrzej Duda.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl