RPD wręczył Srebrny Krzyż Zasługi b. dyrektorowi LO im. Jana Pawła II ks. Tadeuszowi Bednarkowi

fot. https://brpd.gov.pl/2021/09/01/rzecznik-od-wychowania-mlodego-pokolenia-zalezy-nasza-przyszlosc/

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak wręczył w środę b. dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi ks. Tadeuszowi Bednarkowi Srebrny Krzyż Zasługi za działalność społeczną i duszpasterską. Odznaczenie przyznał mu prezydent Andrzej Duda.

RPD wziął udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Łodzi. Wręczył b. dyrektorowi szkoły, założycielowi katolickich szkół w Łodzi ks. Tadeuszowi Bednarkowi w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy Srebrny Krzyż Zasługi za działalność społeczną i duszpasterską.

„Jako absolwent Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi i wychowanek księdza dyrektora ze wzruszeniem przyjąłem prośbę pana prezydenta Andrzeja Dudy, abym osobiście wręczył księdzu odznaczenie. To dla mnie zaszczyt. To dzięki księdzu absolwenci naszych szkół wyruszają w świat wyposażeni w cnoty i zasady, które czynią z nas prawych ludzi. Dobrych ludzi. Dziś niech ten Srebrny Krzyż Zasługi będzie skromnym podziękowaniem za całą tak ważną i potrzebną dla młodych pokoleń działalność księdza dyrektora” – powiedział Mikołaj Pawlak podczas uroczystości.

Rzecznik wręczył również Odznaki Honorowe za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka byłym dyrektorom liceum Czesławie Dresler i Teresie Lesiak.

„Kto będzie wychowany do wartości, będących źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, będzie prawym człowiekiem” – powiedział do uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi Pawlak, odnosząc się do preambuły Konstytucji RP.

„Od was, młodych ludzi, zależy przyszłość nas wszystkich, przyszłość naszej ojczyzny. Jeśli nauczycie się rozróżniać wartości prawdziwe i trwałe od modnych i ulotnych, jeśli nabierzecie szacunku dla drugiego człowieka, przyrody, innych kultur, wyrośniecie na prawych ludzi. A prawi ludzie to dobrzy ludzie. Pamiętajcie, każda moda, nawet najbardziej krzykliwa, przeminie. A prawdziwe wartości, wywodzące się z naszej kultury i tradycji chrześcijańskiej, zapisane w Dekalogu i naszej konstytucji, pozostaną. Bo są prawdziwe” – dodał RPD.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl