fot. marsz.org

[TYLKO U NAS] E. Węglarz: Podczas Marszu dla Życia i Rodziny w Tychach głosimy, że szanujemy życie od poczęcia do naturalnej śmierci

Podczas naszego pochodu głosimy, że szanujemy życie od poczęcia do naturalnej śmierci, więc zapraszamy „od okruszka do staruszka” – mówiła na antenie Radia Maryja w czwartkowym wydaniu audycji „Aktualności dnia” Ewa Węglarz, koordynator Marszu dla Życia i Rodziny w Tychach.

W Tychach 9 czerwca (niedziela) pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju” odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku to już piąta edycja tego wydarzenia. Pierwszy raz wyruszyliśmy w 2015 r. – wskazała Ewa Węglarz.

– Pomyślałam, w ślad za wieloma ludźmi, którzy chcieli, aby nasze rodziny także pokazały swoją siłę oraz radość w Tychach, żeby zorganizować Marsz dla Życia i Rodziny – mówiła.

Inicjatywa wyszła z Biura Radia Maryja w Tychach. Do tego dołączyli się Rycerze Kolumba, później Duszpasterstwo Rodzin, ale także inne grupy parafialne. Zaangażowała się również młodzież.

– Przy pierwszym marszu skontaktowały się ze mną harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. To są wspaniałe młode dziewczyny, które co roku przychodzą i m.in. trzymają na czele naszego marszu baner, na którym jest napisane „Marsz dla Życia i Rodziny – powiedziała koordynator Marszu dla Życia i Rodziny.

Jak przekonywała gość Radia Maryja, „marsz jest kolorowy i wesoły. Co roku dołączają nowe grupy, i co roku ten marsz wygląda inaczej”. Podczas rodzinnego pikniku, który rozpocznie się o godz. 17.00, odbędzie się koncert. Na scenie będzie gościł m.in. zespół MATEO.

– Przyjedzie także raper Poison. W ubiegłym roku na koncercie, który zagrał zespół FISHECLECTIC, zjawiło się sporo młodzieży. Młodzi śpiewali, byli wzruszeni. W związku z tym na pewno oczekują dobrego koncertu także i w tym roku – stwierdziła.

Marsz z roku na rok jest coraz większy.

– Podczas naszego pochodu głosimy, że szanujemy życie od poczęcia do naturalnej śmierci, więc zapraszamy „od okruszka do staruszka”. W pierwszym marszu uczestniczyło około 300 osób, natomiast w ubiegłym roku było nas ok. jednego tysiąca – wskazała Ewa Węglarz.

Więcej informacji o Marszu dla Życia i Rodziny w Tychach, ale także w całej Polsce, możemy znaleźć [tutaj]. Natomiast rozmowę z Ewą Węglarz w czwartkowych „Aktualnościach dnia” odsłuchamy [tutaj].

RIRM

drukuj