fot. Grzegorz Jakubowski KPRP

Opieka nad rodziną wśród priorytetów nowej kadencji prezydenta A. Dudy

Wielowymiarowa opieka nad rodziną będzie priorytetem nowej kadencji Andrzeja Dudy. Prezydent skupi się także na walce z pandemią koronawirusa i kryzysem gospodarczym.

Na początku drugiej kadencji prezydent Andrzej Duda zajmie się sprawami rodziny – powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

– To będzie kwestia dalszej opieki nad polską rodziną, tej opieki wielowymiarowej, która dotyczy spraw materialnych, ale także ładu społecznego wokół polskiej rodziny – wskazał.

Jednocześnie prezydent położy duży nacisk na pokonanie pandemii koronawirusa oraz kryzysu gospodarczego wywołanego epidemią.

– Prezydent Duda powiedział wyraźnie, że chciałby wokół spraw polskich budować szersze poparcie niż większość parlamentarna, dlatego że do przeprowadzania reform, naprawy elementów polskiego życia publicznego, potrzeba większej mobilizacji – dodał Krzysztof Szczerski. 

Szef państwa polskiego zamierza złożyć pierwszą wizytę zagraniczną w Rzymie i Watykanie. To wyraz solidarności z Włochami, które najbardziej ucierpiały w Europie z powodu epidemii. Do wizyty dojdzie prawdopodobnie wczesną jesienią.

TV Trwam News

drukuj