„Rodzina siłą Polski”

Organizacje prorodzinne z całego kraju przybędą dziś do Sejmu, by tam rozmawiać o sposobach walki z kryzysem demograficznym.  Debacie, która rozpocznie się o godz. 12.00 będzie przyświecało hasło „Rodzina siłą Polski”.

Taka dyskusja jest szczególnie potrzebna, zwłaszcza w obliczu nasilającej się dyskryminacji tradycyjnego modelu rodziny – podkreślił Andrzej Dubiel, rzecznik Prawicy Rzeczpospolitej – jednego z organizatorów debaty.

– Organizatorem jest poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Jurek czyli Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, a także prezes Prawicy Rzeczpospolitej oraz Jan Dziedziczak, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Życia i Rodziny. Debata zgromadzi przedstawicieli środowisk prorodzinnych z całego kraju. Przedmiotem tej konferencji będą kierunki polityki solidarności wobec rodziny, sposoby przełamania kryzysu demograficznego, który jest w naszym kraju. Będziemy dyskutować o tym, czy działania podejmowane przez publiczne instytucje na rzecz rodzin są wystarczające i czy prowadzą do przełamania kryzysu demograficznego czy jedynie zarządzają demograficznym upadkiem – powiedział Andrzej Dubiel.

RIRM

drukuj