https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/reka-ze-znakiem-transplciowych_9393846.htm#page=1&query=gender&position=9

Obywatelski projekt „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”

Dzieci to nasz skarb oraz inwestycja w przyszłość. Rząd wprowadza programy socjalne wspierające dzieci i chroniące je przed szkodliwymi czynnikami. Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”.

Rodzina znajduje się w centrum polityki obecnego rządu, który oferuje liczne programy wsparcia. „Dobry start” to 300 zł dla każdego ucznia na rozpoczęcie roku szklonego. W sumie świadczenie otrzymuje 4,4 mln dzieci i młodzieży. Jest też Rodzinny Kapitał Opiekuńczy na drugie i kolejne dziecko w rodzinie. Dedykowany jest on dzieciom od 12. miesiąca życia do końca miesiąca, w którym dziecko kończy 35 miesięcy. Rodzinom z przynajmniej trójką dzieci przysługuje Karta Dużej Rodziny. Dzięki niej rodzice „mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej”.

– Myślę, że lepiej by było, żebyśmy mogli jako rodzina sama się utrzymać, niż liczyć tylko ciągle na pomoc państwa, ponieważ nasze składki, które są odciągane, wpływają też na wzrost inflacji, wzrost cen w sklepach, które odbijają się na wszystkich – powiedziała mama Anna.

Jednym ze sztandarowych programów jest „500 plus”. W jego ramach rodzinom z dziećmi, na każde z nich przysługuje 500 zł, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

– W każdym cywilizowanym kraju tak się dzieje, że dzieci bez względu na poziom zarobków rodziców są zadbane przez państwo i na pewno 500 plus daje takie bezpieczeństwo socjalne – zaznaczyła dr Krystyna Kmiecik-Baran, psycholog społeczny.

Coraz częściej pojawiają się niepokojące informacje dotyczące promowania wśród dzieci szkodliwej ideologii gender. Na szkolne zajęcia przychodzą osoby z organizacji pozarządowych i bez wiedzy i zgody rodziców, dzieciom wpajane są niepokojące treści. Aby temu zapobiec, trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”. Poparcie dla inicjatywy wyrazili marszałek Sejmu, Elżbieta Witek i prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

– Kiedy matka zobaczyła zdjęcie swojego syna umalowanego jak kobietę, przebranego za dziewczynkę, rozpłakała się i wiedziała już skąd te łzy u swojego dziecka – podkreślił Elżbieta Witek.

– Do mnie zgłaszają się rodzice, aby pomóc im, aby coś zrobić, aby zatrzymać te niebezpieczne trendy, które pojawiają się wokół ich dzieci – wskazała marszałek Sejmu.

W ramach projektu ustawy „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców” ma powstać bariera prawna, która ma powstrzymać proceder seksualizacji dzieci – zarówno w szkołach, jak i w internecie.

– Muszą istnieć ograniczenia realizowane przez władze szkolne, samorządowe, kuratoria jak ograniczenia związane z uprawnieniami rodziców – powiedział Jarosław Kaczyński.

To dobra inicjatywa, ale takich, które miały chronić dzieci przed seksualizacją, było już wiele. Przez osiem lat rządów PiS się nimi nie zajął – zwrócił uwagę Adam Chmielewski ze Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk. Ekspert wylicza m.in. projekt ustawy przygotowany przez Instytut Ordo Iuris.

– Kolejnym przykładem jest projekt ograniczenia dostępu dzieci do pornografii, który przygotowało Stowarzyszenie Twoja Sprawa. (…) Ważnym projektem był projekt „Stop pedofilii” Fundacji Pro Prawo do Życia, pod którym podpisało się 260 tys., który miał ograniczyć seksualizację dzieci w szkołach. Następnym projektem społecznym był projekt Fundacji Życia i Rodziny „Stop LGBT”, który w przestrzeni publicznej miał zahamować propagowanie dewiacji seksualnych – powiedział Adam Chmielewski ze Stowarzyszenia  Odpowiedzialny Gdańsk.

To właśnie o dzieci powinniśmy dbać z największą czułością.

– Żadne dziecko nie powinno doświadczać przemocy ani fizycznej, ani psychicznej, ani molestowania seksualnego, ani przemocy ekonomicznej – zaznaczyła dr Krystyna Kmiecik-Baran.

Psycholog społeczny podkreśliła jednocześnie, że za przemoc wobec dzieci odpowiadają dorośli, zatem powinniśmy z jeszcze większą uwagą przyglądać się naszym pociechom i reagować, gdy dzieje się im krzywda.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl