Wzrosną ulgi na dzieci

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał dziś ustawę dotyczącą zmiany zasad przyznawania ulg podatkowych na dzieci. To jeden z kluczowych projektów PO w zakresie polityki prorodzinnej.

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, podnosi ulgę na trzecie dziecko  z 1668 zł do 2 tys. zł, a na kolejne dzieci z 2 tys. 224 zł do 2 tys. 700 zł.  To dobry, ale niewystarczający krok – ocenia Poseł Janusz Śniadek, wiceszef Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Z całą pewnością jest to krok w dobrą stronę, ale to o wiele za późno i o wiele za mało. Jest robiony bardziej dla celów PR-owskich, żeby pokazywać, że w ogóle się cokolwiek zrobiło. Natomiast wobec skali problemu, jakim jest malejący przyrost naturalny w Polsce, jest to absolutnie niewystarczające – zaznacza polityk.

Rządowa propozycja ma w 2015 r. kosztować budżet ok. 1,1 mld zł, ale nie będzie mieć wpływu na dochody samorządów. Zgodnie z nowymi przepisami, podatnicy będą mogli rozliczyć przyznane ulgi w rozliczeniach podatkowych za 2014 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl