fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] Prof. J. Kurzępa: Nie możemy pozostawić kurator B. Nowak i Rzecznika Praw Dziecka osamotnionymi. Musimy dawać świadectwo solidarności

Nie możemy kurator oświaty Barbary Nowak i rzecznika Mikołaja Pawlaka pozostawić na wysuniętych placówkach osamotnionymi. Musimy dawać świadectwo solidarności z nimi poprzez rozmaite komunikaty, spotkania czy petycje, które zaadresujemy do Rzecznika Praw Dziecka, a poprzez Rzecznika Praw Dziecka do Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie możemy milcząco ustępować pola niechcianym wartościom i treściom – zaznaczył prof. Jacek Kurzępa, poseł i socjolog, podczas sobotnich „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Prof. Jacek Kurzępa wskazał, iż próba przesterowania naszej uwagi w kierunku seksualności ma wymiar wojny politycznej.

Z punktu widzenia aksjologicznego kwestia cielesności, nietykalności, wrażliwości dziecięcej seksualności jest priorytetowa. Natomiast w tej chwili używa się tego jako instrumentarium ku temu, żeby przesterować uwagę wyborców ze spraw ważnych, merytorycznych, spraw konstruowania programu gospodarczego, ekonomicznego, który przysparza Polakom wiele zadowolenia, sprawami, które mają nas dekoncentrować (…). Chodzi o to, żeby wzbudzić w społeczeństwie koncentrację na kwestiach cielesnych, obyczajowych zasłaniając to całe dobro, które proponuje Zjednoczona Prawica w sensie merytorycznym, rzeczowym, materialnym, poprzez programy, które nazywamy „Piątką Kaczyńskiego” czy „Piątką Morawieckiego”, zasłonić to kotarą, na której będzie jedna, wielka nagość, która ma koncentrować uwagę Polaków na tematach zastępczych – podkreślił socjolog.

Gość Radia Maryja komentując próby wprowadzania ideologii gender do warszawskich szkół, zwrócił uwagę, że rodzice stanowczo muszą zawalczyć o dobro swoich dzieci.

– Normalny, heteroseksualny mężczyzna, dbający o rodzinę, dbający o żonę, dbający o własne dzieci i ich dobro, nie powinien wyrażać zgody, nawet tej milczącej, na to, co może się wydarzyć w polskich szkołach w momencie, kiedy propozycja prezydenta Trzaskowskiego będzie plagiatowana w Poznaniu, we Wrocławiu czy gdziekolwiek indziej. Podajmy rękę pani kurator małopolskiej, wyciągnijmy dłoń do tej, którą ona do nas skierowała i wystosujmy żądania do samorządów lokalnych poprzez petycje stowarzyszeń rodziców, że oczekujemy, iż samorządy będą respektować prawa rodziców do heteroseksualnego wychowania naszych dzieci i wartości katolickich – oznajmił poseł.

W piątek Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak wezwał prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do złożenia wyjaśnień w sprawie wprowadzenia zasad deklaracji LGBT do edukacji szkolnej. [czytaj więcej

– Rzecznik Praw Dziecka stoi po stronie praw rodziców i praw dzieci do integralnego rozwoju niezmąconego żadnymi pseudonaukami, genderowymi poszumami. Nie możemy zarówno pani kurator Barbary Nowak, jak i pana Rzecznika Praw Dziecka pozostawić na tych wysuniętych placówkach osamotnionymi. Musimy dawać świadectwo solidarności z nimi poprzez rozmaite komunikaty, spotkania czy petycje, które zaadresujemy do Rzecznika Praw Dziecka, a poprzez Rzecznika Praw Dziecka do Rzecznika Praw Obywatelskich. Mamy do tego pełne prawo. Nie możemy milcząco ustępować pola niechcianym wartościom i treściom – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z prof. Jackiem Kurzępą dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj