USA – Obama ogłosił rezygnację Hagla; nie podał nazwiska następcy

Prezydent USA Barack Obama potwierdził w poniedziałek, że minister obrony Chuck Hagel podał się do dymisji. Hagel ma pozostać na stanowisku do czasu zatwierdzenia jego następcy przez Senat. Obama nie ogłosił nazwiska nowego szefa Pentagonu.

W wystąpieniu w Białym Domu Obama powiedział, że Hagel, który kierował Pentagonem od dwóch lat, sam „doszedł do wniosku”, że nadszedł czas, by zakończyć misję ministra obrony.

„Chuck Hagel był wzorowym ministrem obrony. (…) Dbał o kobiety i mężczyzn w mundurach jak nikt inny. (…) Jestem wdzięczny, że zostanie na stanowisku do czasu, aż nominuję jego następcę i zostanie on zatwierdzony przez Senat” – oświadczył Obama. Nie podał nazwiska nowego ministra.

„Kierowanie Pentagonem było największym przywilejem mojego życia” – powiedział Hagel.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl