fot. flickr.com

Kolejny atak w USA. Trzy osoby zginęły a czternaście zostało rannych w wyniku strzelaniny w Tennessee

Do strzelaniny doszło w niedzielę w klubie nocnym w Chattanooga, w stanie Tennessee w USA. Niektóre ofiary zostały śmiertelnie potrącone przez uciekające z miejsca incydentu samochody.

CNN powołując się na rzecznika Departamentu Policji w Chattanooga Jeremy’go Eamesa podała, że funkcjonariusze odpowiedzieli na wezwanie o wybuchu przemocy z użyciem broni palnej około godziny 2.45. Po przybyciu na miejsce zaczęli udzielać pomocy wielu ofiarom.

„W sumie 14 osób zostało postrzelonych, a trzy inne potrącone przez pojazdy uciekające z miejsca zdarzenia. Spośród trzech ofiar śmiertelnych, dwie zginęły od kul, a jedna zmarła z powodu obrażeń uderzona przez pojazd”  wyjaśniła CNN.

Ogień otworzyło kilku napastników. Używali różnych rodzajów broni. Nikogo nie aresztowano. Policja nie ustaliła jeszcze tożsamości potencjalnych podejrzanych ani ofiar. Motywy ataku nie są dotąd znane.

To już druga poważna strzelanina w Chattanooga w ciągu kilku weekendów. W sobotnią noc, 28 maja, sześć osób zostało postrzelonych. Dwie są ciężko ranne.

„Mam już dość tego, że jestem przed wami i mówię o broni i zwłokach” –  powiedział burmistrz Chattanooga Tim Kelly.

Przyrzekał, że wraz z Radą Miejską skoncentrują się na rozwiązaniu problemu przemocy z użyciem broni, traktując to jak kryzys. Apelował do Kongresu USA o uchwalenie „zdroworozsądkowych przepisów”.

„Nie oznacza to odbierania broni odpowiedzialnym jej posiadaczom, ale obowiązkowe sprawdzanie przeszłości kryminalnej i zakaz używania magazynków o dużej pojemności pozwalających napastnikom bez konieczności załadowania zranić dziesiątki osób” – wyjaśnił Tim Kelly, który opowiada się za prawem do posiadania broni przez odpowiedzialnych ludzi.

Według organizacji monitorującej przemoc z użyciem broni, Gun Violence Archive, od piątku w USA miało miejsce 12 masowych strzelanin, w tym w Filadelfii, gdzie w nocy z soboty na niedzielę co najmniej trzy osoby zginęły, a 11 innych zostało rannych.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl