fot. sxc.hu

XXI Łódzkie Dni Rodziny

Dziś rozpoczynają się XXI Łódzkie Dni Rodziny. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Mama i tata-najbardziej twórczy duet”.

Program składa się z 10 punktów. Inicjatywę zainauguruje wykład „Płeć – natura czy kultura”. Rozpocznie się on o godz. 11:00 w auli Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.

W programie przewidziano także spotkania o charakterze integracyjnym, refleksyjnym, pielgrzymkowym, szkoleniowym, naukowym, społecznym, kulturalnym i zabawowym.

– Łódzkie Dni Rodziny cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest wiele punktów programowych. Ostatniego maja odbędzie się zjazd rodzin adopcyjnych. Jako że w tym roku przeżywamy 25-lecie naszego Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego, 31 maja o godz. 11:00, w kościele Przemienienia Pańskiego w Łodzi, odprawiona zostanie Msza św., a potem w ogrodzie Centrum Służby Rodzinie odbędzie się festyn rodzinny. Zabawy, spotkanie rodzin adopcyjnych – można powiedzieć – szkoleniowe, warsztatowe, uświadamiające, a jednocześnie integrujące – zachęca ks. prał. Stanisław Kaniewski, dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.

Tegoroczny cykl spotkań zakończy się 1 czerwca Marszem dla Życia i Rodziny oraz festynem „Rodzina się bawi” w parku na Zdrowiu.

XXI Łódzkie Dni Rodziny organizuje m.in. Centrum Służby Rodzinie, Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” oraz  stowarzyszenie Civitas Christiana. Honorowy patronat Łódzkich Dni Rodziny objął ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj