O północy rozpocznie się cisza wyborcza

Dziś o  północy rozpocznie się cisza wyborcza. Potrwa ona do niedzieli, do godz. 21:00, kiedy to w całym kraju zakończy się głosowanie. Wówczas będą mogły być publikowane sondaże exit polls. 

Dziś ostatni dzień, kiedy członkowie partii a także sympatycy poszczególnych ugrupowań mogą prowadzić agitację wyborczą. Od północy zakazuje tego prawo. W trakcie ciszy wyborczej nie wolno wywieszać plakatów, rozdawać ulotek, organizować spotkań związanych z wyborami, namawiać do głosowania na konkretnych kandydatów i na listy.

Najwyższa grzywna – od 500 tys. zł do 1 mln zł – grozi za publikację sondaży. Polacy w trzynastu dużych okręgach wyborczych eurowyborach wybiorą 51 europosłów. Ilość mandatów przypadających w danym okręgu, będzie pochodną kilku czynników: frekwencji, rozkładu głosów i mandatów pomiędzy poszczególne komitety w skali kraju oraz rozkładu głosów oddanych na komitety w poszczególnych okręgach.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl