H. Wujkowska: Chcemy żyć w normalnym świecie!

„Dziś obrona wartości chrześcijańskich w Europie leży w naszych rękach” – podkreśla dr Hanna Wujkowska, bioetyk. Zapowiada, że jeżeli uzyska mandat w tegorocznych wyborach do PE będzie chronić podstawowych wartości na forum parlamentu.

Lekarz zauważa, że jesteśmy świadkami wynaturzeń. Ostrzega, że w przyszłości będzie coraz częściej dochodziło do takich sytuacji, jak np. ta, która miała miejsce podczas tegorocznego finału Eurowizji. Konkurs wygrał mężczyzna, który stylizuje się na kobietę.

Bioetyk wiąże taki stan rzeczy z upadkiem cywilizacji europejskiej. Tymczasem w Polsce obrona tradycji jest w dalszym ciągu bardzo silna. Polacy jako podstawowe wartości uznają życie, rodzinę i dziedzictwo, z którego wyrośli – dodaje.

– Obrona wartości chrześcijańskich w Europie jest po naszej stronie – po stronie kraju, w środku Europy, którego korzenie są chrześcijańskie. Każdy z nas ma dzieci, rodzinę, rodziców. Chcemy żyć w normalnym świecie, chcemy powrócić do normalności. Trzeba zrobić mały krok do tyłu – nie do przodu, ale w tył – po to, by sięgnąć do tradycji, do tego, co najpiękniejsze i najwartościowsze w Europie – zaznacza Hanna Wujkowska.

W tym kontekście należy także przypomnieć niezwykle szkodliwą ideologię gender, która zatacza coraz to szersze kręgi. Wpisywana jest w prawo, które jest nam narzucane przez władze, także przez obecny rząd premiera Donalda Tuska.

RIRM

drukuj