fot. Tomasz Strąg

J. Kaczyński: Wybory – bitwa o to, czy w Polsce będzie coraz lepiej, czy tak, jak było przedtem

W wyborach w 2019 roku bitwa idzie o to, czy w Polsce będzie coraz lepiej, tak jak jest pod naszymi rządami, czy będzie tak jak było przedtem, czyli coraz lepiej dla stosunkowo wąskiej elity – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w radiu Wnet.

Jarosław Kaczyński był pytany w radiu Wnet, o co idzie bitwa w kampanii wyborczej i wyborach w 2019 roku.

„O to, czy w Polsce będzie coraz lepiej, tak jak jest pod naszymi rządami, chociaż jest rzeczywiście jeszcze bardzo daleko do tego, co być powinno. Czy też w Polsce będzie tak, jak to było przedtem, (czyli) coraz lepiej stosunkowo wąskiej elicie, a innym powiedzmy sobie różnie” – odpowiedział prezes PiS.

„Czasem coś tam rzeczywiście spadało z tego pańskiego stołu, ale ten pański stół był dla bardzo dużej części społeczeństwa czymś zewnętrznym, abstrakcyjnym” – dodał Jarosław Kaczyński.

Podkreślił, że PiS działa w tym kierunku, „żeby tego stołu już nie było i żeby wszyscy mogli dostawać możliwie najwięcej”.

„Chociaż powtarzam – droga do tego daleka, bo musimy być bogatsi i jeszcze mechanizmy podziału muszą być udoskonalone, jednak idziemy jednocześnie w tym kierunku, żeby polskie interesy były bronione przez polskie państwo, a siły które są inspirowane zewnętrznie, zostały zmarginalizowane” – mówił Jarosław Kaczyński.

PAP/RIRM

drukuj