Wybory szefów okręgów PiS

Dziś i jutro Prawo i Sprawiedliwość wybierze szefów w ponad 20 okręgach. Zmiany czekają struktury siedleckie, koszalińskie i pilskie. W reszcie okręgów prezes PiS Jarosław Kaczyński wysunął kandydatury polityków dotychczas nimi kierującymi – poinformowała PAP.

Poza liderami okręgów wybierani będą też członkowie zarządów oraz komisji rewizyjnych.

Poseł PiS-u Jacek Sasin ocenił, że nie spodziewa się dużych zmian w okręgach. Będzie to raczej element oceny skuteczności – dodał.

– Dotychczasowe władze okręgowe w poszczególnych okręgach Prawa i Sprawiedliwości pokazały, że potrafią mobilizować swoich działaczy, że potrafią rozmawiać z obywatelami, przekonywać ich do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Przecież nie byłoby tego wielkiego sukcesu wyborczego, gdyby również nie ta praca w terenie. To nie tylko centralna polityka, którą oglądamy w mediach, ale to jest również bardzo ciężka praca codzienna członków PiS, działaczy naszej partii, sympatyków, tysiące, dziesiątki tysięcy spotkań z wyborcami. To wszystko jest faktem i dało dobre wyniki, w związku z czym nie widzę potrzeby, żeby dzisiaj też doprowadzać do jakiś większych zmian. To jest również nie tylko dobra ekipa rządowa, ale również dobra ekipa polityczna, partyjna, która ten „wóz” dobrej zmiany w Polsce ciągnie – podkreślił Jacek Sasin.     

Struktura PiS w kraju to okręgi, które obecnie dostosowane są do okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, których jest 41. Wybory w pozostałych okręgach odbędą się w kolejną sobotę i niedzielę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl