fot. PAP/Paweł Supernak

Wciąż trwają prace na listami PiS do PE

Politycy Prawa i Sprawiedliwości pracują jeszcze nad listami do Parlamentu Europejskiego. Listy zostaną przedstawione, gdy ich kształt będzie ostateczny – oświadczyła rzecznik PiS-u Beata Mazurek.

W piątek odbyło się spotkanie komitetu politycznego PiS-u. Jednym z tematów była kwestia kształtu list, z których będą kandydować politycy tej partii.

Wicemarszałek Sejmu Beta Mazurek podkreśliła, że trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami. Jak dodała, osób jest więcej niż miejsc.

– Osób w ogóle nie brakuje. Osób jest więcej niż miejsc. My zastanawiamy się nad tym i prowadzimy rozmowy w takim kierunku, że jeżeli mamy pewność co do tego, że dane nazwisko jest nazwiskiem bardziej rozpoznawalnym i bardziej zawalczy o największą liczbę głosów, to w pierwszej kolejności rozmawiamy z tymi ludźmi. Jeśli się okaże, że oni nie przyjmą naszego zaproszenia, czy nie będą chcieli kandydować z naszych list, to wtedy w grę wchodzą kolejne osoby, które już o tym wiedzą. My będziemy prezentować listy wtedy, kiedy będziemy mieli pewność co do tego, że ich ostateczny kształt nie ulegnie już zmianie – zaznaczyła Beata Mazurek.  

Komitet polityczny PiS wybrał Krzysztofa Sobolewskiego na pełnomocnika wyborczego. Teresa Schubert została z kolei pełnomocnikiem ds. finansowych.

RIRM

drukuj