PE popiera rezolucję ws. prześladowań chrześcijan

Parlament Europejski w Strasburgu poparł rezolucję ws. prześladowań chrześcijan na świecie, w związku z zabójstwem kenijskich studentów przez terrorystów z Al Szabab.

Wspólny projekt dokumentu złożyły cztery frakcje polityczne w PE. Rezolucję poparło ponad 500 eurodeputowanych; 31 zagłosowało przeciw.

Deputowani zgodzili się, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną, a ofiarą zabójstw według danych każdego roku pada ponad 150 tysięcy chrześcijan. PE potępił niedawne ataki na społeczności chrześcijańskie w różnych krajach, zwłaszcza w odniesieniu do wyrzucenia za burtę 12 chrześcijan, podczas niedawnej przeprawy z Libii. Potępił egzekucję 30 etiopskich chrześcijan 19 kwietnia bieżącego roku. Wyraził też solidarność z rodzinami ofiar, jak również ze wszystkimi chrześcijanami prześladowanymi w różnych częściach Afryki. Posłowie potępili także rosnącą liczbę zamachów na kościoły na całym świecie. Przyjęty dokument trafi teraz do rady Komisji Europejskiej, rządu Kenii czy instytucji Unii Afrykańskiej – mówił Dawid Nahajowski ze Strasburga.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl