fot. twitter.com/michaldworczyk

M. Dworczyk: Na listach PiS są osoby z dużym doświadczeniem, jak i sporo nowych twarzy

Listy wyborcze PiS są naprawdę dobrze przygotowane, są na nich osoby z dużym doświadczeniem politycznym, ale również jest sporo nowych twarzy; z przedstawieniem pełnych list czekamy do chwili ogłoszenia terminu wyborów przez prezydenta – powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk przypomniał w Polskim Radiu 24, że Komitet Polityczny PiS zatwierdził we wtorek listy kandydatów do Sejmu i Senatu na jesienne wybory parlamentarne.

„Czekamy w tej chwili na ogłoszenie terminu wyborów przez prezydenta i wtedy od razy je (listy wyborcze) ogłosimy wchodząc już w taki tryb kampanijny. Jestem bardzo zadowolony, że z dużym wyprzedzeniem w stosunku do poprzednich kadencji udało nam się te listy przygotować, skonsultować i zatwierdzić” – powiedział szef KPRM.

Zaznaczył, że nie jest członkiem ścisłych władz partii i nie zna wszystkich list.

„Te listy, które widziałem są naprawdę dobrze przygotowane, tzn. są tam osoby kompetentne, osoby z dużym doświadczeniem politycznym, ale również jest tam wiele osób młodych, jest sporo nowych twarzy. Najlepszym dowodem jest to, że na 41 okręgów, w 25 okręgach <<jedynki>> to są nowe osoby (…). To pokazuje, że PiS ma duże zaplecze kadrowe, że mamy duży potencjał” – powiedział Dworczyk.

We wtorek Koalicja Obywatelska zaprezentowała swoje „jedynki” list wyborczych do Sejmu. W Wałbrzychu Dworczyk będzie konkurował z byłym szefem MON Tomaszem Siemoniakiem.

Szef KPRM podkreślił że „podchodzi z dużą atencją do wszystkich konkurentów politycznych”.

„Dla każdego polityka zmierzenie się czy stanięcie w szranki z byłym wicepremierem i członkiem władz konkurencyjnej partii politycznej, to jest duże wyzwanie, ale ja wyzwań się nie boję (…). Mam nadzieję, że będziemy mogli merytorycznie prowadzić kampanię w naszym okręgu wyborczym, dyskutując o tym, co jest dobre dla ziemi wałbrzyskiej” – powiedział Michał Dworczyk.

PiS przedstawiło w połowie lipca „jedynki” na najbliższe wybory. Liderami list wyborczych tej partii będą między innymi: Jarosław Kaczyński – w Warszawie, premier Mateusz Morawiecki – w Katowicach. W okręgu podwarszawskim „jedynką” został szef MON Mariusz Błaszczak, wicepremier Jacek Sasin w Chełmie, wicepremier i szef resortu kultury Piotr Gliński w Łodzi, a Michał Dworczyk właśnie w Wałbrzychu.

PAP/RIRM

drukuj