Napłynie ciepłe i suche kontynentalne powietrze

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i północna pozostaną w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Pogodę w Polsce kształtować będzie rozległy układ wyżowy znad Europy wschodniej.

Ze wschodu napłynie ciepła i sucha kontynentalna masa powietrza. Jedynie krańce zachodnie znajdą się na skraju niżu z ośrodkiem nad Zatoką Biskajską.

Dziś w kraju zachmurzenie małe. Temp. maks. od 25 do 29 st., chłodniej jedynie w kotlinach karpackich i nad morzem, od 21 do 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w Sudetach okresami w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe. Temp. min. od 13, 14 st. na wschodzie do 16, 17 st. zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie i nad morzem okresowo porywisty, w Sudetach do 60 km/h, południowo-wschodni.

Dziś w Warszawie zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temp. maks. 27 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temp. min. 15 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli spadało.

PAP

drukuj