Zdewastowano pomnik św. Faustyny

W Łodzi zdewastowano pomnik św. Faustyny Kowalskiej – patronki miasta. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Aktu dewastacji dokonano w 90. rocznicę wstąpienia św. Faustyny do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie.

Jak poinformowała Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi,  policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. 

– Wandale odłamali w rzeźbie jedną dłoń, uszkodzili także drugą. Policjanci, bezpośrednio po tej informacji, dokonali szczegółowych oględzin, zabezpieczyli ślady kryminalistyczna, przesłuchali proboszcza, a także dotarli do mieszkańców okolicznych kamienic. Na podstawie tych wszystkich informacji ustaliliśmy, że do sytuacji doszło ok. 2 w nocy. Sprawcy najpierw wyrwali znajdujący się w pobliżu znak, a następnie – uderzając nim – zniszczyli rzeźbę znajdującą się przy fontannie na tym placu. Mężczyźni zostali zatrzymani jeszcze w sobotę. Są w wieku 18 i 19 lat. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia, za które grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności – powiedziała Joanna Kącka.

Łódź jest związana z św. siostrą Faustyną. Pracowała tu jako służąca i modliła się w łódzkiej katedrze. Święta siostra Faustyna jest również patronką Łodzi od 2005 roku. Jej pomnik na pl. Niepodległości w Łodzi został odsłonięty 5 października 2008 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl