fot. caritas.pl

Rekordowa zbiórka żywności Caritas w ramach „Tak. Pomagam!”. Pomoc otrzyma blisko 85 tys. osób

634 000 kg  żywności trafi przed świętami Bożego Narodzenia do blisko 85 tysięcy osób potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalne, dzięki przeprowadzonej w dniach 6-7 grudnia  2019 roku XVII Zbiórce Żywności „Tak. Pomagam!”.

W akcję zaangażowanych było prawie 32 700 wolontariuszy z parafialnych zespołów Caritas i szkolnych kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 2650 sklepach, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

XVII Zbiórka Żywności Caritas trwała dwa dni. Odbyła się w piątek i sobotę 6-7 grudnia 2019 bieżącego roku. Wolontariusze zbierali żywność w 2650 sklepach w całej Polsce, w tym w głównie w sklepach sieci: Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Lewiatan, Mila, POLOmarket, Netto,Tesco, Stokorotka, Sopłem, Auchan, B1.

W koszach Caritas znalazły się: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze dla najmłodszych, a także środki czystości.

Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas.

– Składam serdeczne podziękowania każdemu, kto zaangażował się w przeprowadzenie  XVII  Zbiórki Żywności „Tak, Pomagam!”. To dzięki ludziom dobrej woli możemy pomagać. Szczególne podziękowania należą się naszym wolontariuszom oraz dyrektorom i kierownikom sklepów, w których udało się po raz kolejny przeprowadzić zbiórkę – powiedział Bartłomiej Kulisz, koordynator XVII Zbiórki Żywności Caritas.

Caritas Polska/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl