Przedświąteczna Zbiórka Żywności Caritas wsparła ponad 70 tys. osób

Ponad 70 tys. osób potrzebujących skorzystało w tym roku z owoców dziesiątej już przedświątecznej Zbiórki Żywności Caritas. W tym roku podczas odbywającej się na początku marca akcji udało się zebrać ok. 450 ton żywności.

W sklepach w całym kraju ludzie dobrej woli włączali się w pomoc potrzebującym, wrzucając produkty do koszów Caritas. Zebrana żywność trafiła do rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, osób chorych, bezdomnych oraz pensjonariuszy placówek dla potrzebujących.

Ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, podkreśla, że szczególnie w Roku Miłosierdzia wielu odpowiedziało na apel o pomoc.

– Wolontariusze to przeważnie szkolne koła Caritas, pracownicy parafialnych zespołów Caritas, wielu ludzi dobrej woli. Pracowali w ponad 2200 sklepach w całej Polsce. W koszach Caritas znalazły się przede wszystkim produkty, które są trwałe przez dłuższy czas, dlatego, że potem te produkty częściowo są też wykorzystane na organizowanie wielkanocnych śniadań paschalnych dla ludzi potrzebujących. Myślę, że to ogromna pomoc. Dzięki tej zbiórce możemy powiedzieć, że wypełniliśmy – szczególnie w tym Roku Miłosierdzia – te uczynki miłosierne co do ciała – zaznacza ks. dr Marian Subocz.

Caritas Polska jest największą organizacją charytatywną w Polsce. Od czasu reaktywacji w 1990 roku aktywnie pomaga potrzebującym w 44 diecezjach, gdzie posiada ok. 100 tysięcy wolontariuszy oraz 900 placówek z wykwalifikowaną kadrą. Nadzór nad Caritas Polska pełni Konferencja Episkopatu Polski.

RIRM

drukuj