Para prezydencka przyłączyła się do akcji ,,Tornister pełen uśmiechów”

Para prezydencka po raz kolejny włączyła się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda przygotowali sześć wyprawek szkolnych.

Przybory szkolne trafią między innymi do dzieci wychowywanych w rodzinie zastępczej.

– Bardzo zależny nam na tym, aby 1 września wszystkie dzieci z uśmiechem poszły do szkoły – mówi Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

– W tych tornistrach są nie tylko przybory szkolne. Przede wszystkim jest w nich energia, która młodym ludziom, którym nie zawsze dobrze się żyje i którym nie zawsze sprzyja los, pomoże w tym, żeby się dobrze uczyć. To ważne, żebyśmy wszyscy brali udział w tej akcji. Tu każdy powinien złożyć swój uśmiech, bo wtedy, kiedy damy ten uśmiech, to naprawdę czujemy, że jesteśmy razem – podkreśla prezydent Andrzej Duda.

– Bądźmy razem – dodaje Agata Kornhauser-Duda.

Kampania organizowana jest przez Caritas po raz ósmy. Służy zwiększeniu szans edukacyjnych dzieci przez zebranie przyborów szkolnych bądź pieniędzy na ich zakup.

Tornistry wypełnione wyprawkami szkolnymi trafią do dzieci podopiecznych Caritas przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Szczegóły akcji znajdziemy na stronie www.tornister.caritas.pl.

RIRM

drukuj