fot. twitter.com/CaritasPolska

Prawie 27 tys. dzieci skorzysta z wakacji z Caritasem

25 tys. dzieci polskich i ponad 1,8 tys. dzieci polonijnych z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Gruzji wyjedzie w tym roku na letni wypoczynek dzięki Caritasowi Polska – poinformowało w poniedziałek biuro prasowe organizacji w komunikacie przekazanym PAP.

„Wakacyjna Akcja Caritasu” to jedna z najstarszych dofinansowanych z wigilijnej świecy i jedna z największych prowadzonych latem inicjatyw organizacji – przypomniał dyrektor Caritasu Polska ks. Marcin Iżycki.

Wakacje z Caritasem dzieci spędzają od ponad 20 lat, a głównym źródłem finansowania akcji są dochody z dystrybucji świecy, symbolu wigilijnego stołu w Polsce. Projekt w części współfinansuje Senat RP. Wypoczynek umożliwiają także darowizny indywidualnych ofiarodawców.

W akcję włączają się wszystkie diecezjalne zespoły Caritasu. Na kolonie, półkolonie i wycieczki wyjeżdżają dzieci, podopieczni świetlic parafialnych i socjoterapeutycznych i młodzież objęta programem „Skrzydła”. Zgłoszenia dzieci odbywają się przez parafie lub diecezje.

Aby wesprzeć organizację kolonii Caritasu można wysłać SMS o treści „Wakacje” pod numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub dokonać wpłaty na konto Caritasu Polska z dopiskiem „Wakacyjna Akcja Caritas”: Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526; Bank Millenium SA 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl