„Dzieci o pokój na Ukrainie”

W związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie, Caritas Archidiecezji Częstochowskiej podjęła kampanię pt.: „Dzieci o pokój na Ukrainie„.  Prośba dzieci o pokój wpisuje się w naturalne pragnienie każdego człowieka, zwłaszcza dziecka.

 Dziecko jest wolne zarówno od kontekstu politycznego, jak i gospodarczego. Dzieci wołają o pokój, bo chcą pięknie żyć w swoich rodzinach, uczyć się i bawić poznając świat. Tylko pokój daje im szansę na rozwój. Każda wojna jest zła, bo niszczy życie, rodziny i poczucie bezpieczeństwa mówił ksiądz Marek Bator, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Celem kampanii „Dzieci o pokój na Ukrainie” jest wsparcie Narodu Ukraińskiego. Wierzymy, że nie ma na świecie sytuacji bez wyjścia. Dokładając starań w przezwyciężaniu zła, chcemy potwierdzić, że na świecie nikt nie jest sam.

Do tej pory Caritas Częstochowska otrzymała 500 prac plastycznych i literackich, które zostały przekazane Panu Aleksandrowi Aleksejevowi Ambasadorowi Nadzwyczajnemu i Pełnomocnemu Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej. Można je obejrzeć na stronie.

RIRM/ caritas.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl