fot. twitter.com/CaritasPolska

Caritas Polska gości delegację z Syrii

Caritas Polska gości od piątku w Warszawie delegację z Syrii. Goście opowiedzą o sytuacji w ich kraju i podzielą się osobistymi doświadczeniami osób, które przeżyły dramat wojny.

Głównym przesłaniem wizyty będzie wdzięczność za pomoc, jaką polskie rodziny przekazują Syryjczykom od początku trwania konfliktu i zachęcenie do dalszego wspierania udręczonej wojną Syrii w ramach programu Caritasu „Rodzina rodzinie” – poinformowało w piątek biuro prasowe Caritasu w przekazanym komunikacie.

W skład delegacji wchodzą: koordynator pomocy w Kościele syryjsko-prawosławnym (Syryjski Kościół Ortodoksyjny – PAP) ksiądz Petros Butrus Kassis, koordynatorka projektu „Rodzina rodzinie” w Syrii Rama Daaboul i kierownik działu komunikacji Christian Hope Center w Aleppo Adel Janji.

Podczas podróży po Polsce goście odwiedzą sześć miast: Warszawę, Białystok, Katowice, Koszalin, Zamość i Lublin. Spotkają się z polskimi rodzinami wspierającymi program „Rodzina rodzinie” i opowiedzą o trudach życia w kraju dotkniętym konfliktem. Spotkania będą też okazją do zaprezentowania unikatowych materiałów wideo z Syrii.

O. Petros Butrus Kassis jest wikariuszem patriarchalnym Kościoła syryjsko-prawosławnego w Aleppo. Pochodzi z peryferii miasta Homs. Zdobył tytuł doktora nauk teologicznych na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach w Grecji. Posługę kapłańską rozpoczął w 2000 r. W 2013 r. został postrzelony w ramię i szyję podczas próby przedostania się do Aleppo.

Rama Daaboul ukończyła inżynierię przemysłu spożywczego na uniwersytecie w Aleppo. W połowie 2018 r. dołączyła do zespołu Hope Center, który realizuje projekty Caritasu Polska w Syrii. Pomoc finansowa w ramach programu „Rodzina rodzinie”, której dystrybucję koordynuje, wynosi milion złotych miesięcznie.

Adel Janji jest absolwentem inżynierii środowiska uniwersytetu w Aleppo.

W piątek 27 września o godz. 12.30 w siedzibie Caritasu Polska, ul. Okopowa 55, odbędzie się konferencja prasowa z udziałem delegacji syryjskiej i innych gości specjalnych. Tematem przewodnim będzie rozwój przedsiębiorczości w odbudowującej się Syrii.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl