USA: władze stanowe nie mogą odmówić przyjęcia uchodźców

Federalny Urząd ds. Dyslokacji Uchodźców w liście skierowanym wczoraj do władz poszczególnych stanów przypomniał, że nie mają one uprawnień do odmowy przyjęcia uchodźców z Syrii lub innych krajów.

W liście stwierdzono, że władze stanowe nie mogą odmówić przyznania uchodźcom prawa do korzystania z programów pomocy i zasiłków na podstawie kraju ich pochodzenia czy też wyznawanej religii.

Dyrektor Urzędu oświadczył, że stany, które nie zastosują się do obowiązującego prawa mogą być pozbawione federalnych programów pomocy, a także mogą wobec nich podjąć kroki zmuszające ich do przyjęcia takich osób.

List wystosowano po tym, jak ponad 20 gubernatorów stanowych (w większości Republikanów) zapowiedziało zablokowanie prób osiedlenia uchodźców z Syrii w ich stanach. Zareagowali oni w ten sposób na zamachy terrorystyczne
w Paryżu z 13 listopada br.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl