fot. PAP/Andrzej Grygiel

Kampania informacyjna ws. programu Rodzina 500 plus

Ruszyła akcja informacyjna rządu dotycząca nowej rozszerzonej formuły programu Rodzina 500 plus. W gminie Świerklany w województwie śląskim kampanię zainaugurowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys – Szopa.

Nowa rozszerzona formuła programu Rodzina 500 plus to jeden z punktów nowej piątki Prawa i Sprawiedliwości.  Od 1 lipca, „500 plus” będzie wypłacane również na pierwsze dziecko, a nie tylko na drugie i każde kolejne, jak było do tej pory. Wnioski o świadczenie będzie można składać w wersji elektronicznej od 1 lipca, a także w wersji papierowej od 1 sierpnia.

– Bardzo zależy nam na tym, żeby rodzice nie zwlekali z wypełnieniem wniosków, bowiem wniosek online możemy składać już od 1 lipca. Jednocześnie występując o „500 plus”, możemy online wystąpić również o wyprawkę szkolną czyli o dodatkowe „300 plus” skierowane również do wszystkich dzieci. Od 1 sierpnia drogą papierową w gminach można te wnioski składać – mówiła Bożena Borys – Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Zgodnie z nową formułą zniesione zostało kryterium dochodowe.

– Uprościliśmy ten wniosek likwidując kryterium dochodowe. Zdecydowaliśmy o tym, że tutaj nie jest konieczna decyzja administracyjna, a więc rodzice, którzy złożą ten wniosek online, online dostaną również informacje – wskazywała minister.

Założenia nowego programu prezentowane będą na terenie całego kraju. Specjalne infobusy będą odwiedzać polskie gminy i powiaty.

W poniedziałek w województwie śląskim kampanię informacyjną rozpoczęto od gminy Świerklany.

– Najważniejsze jest dla nas to, abyśmy na co dzień obcowali bezpośrednio z ludźmi, mieszkańcami. Stąd też ta kampania informacyjna – podkreślał Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Z programu „500 plus” skorzysta dodatkowo około 3 milionów dzieci.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj