fot. twitter.com/Stanislaw_Szwed

[TYLKO U NAS] S. Szwed: Od początku funkcjonowania „500 plus” do polskich rodzin trafiło ponad 73 mld zł

Ponad 73 mld zł od początku programu „Rodzina 500 plus” trafiło do rodzin. W tym roku będzie jeszcze większy udział, bo dodatkowo 10 mld ze względu na to, że wszystkie dzieci są objęte tym programem. Polityka naszego rządu na pierwszym miejscu stawia politykę rodzinną – zaznaczył Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, w „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam.

Od 1 lipca ruszył rozszerzony program „Rodzina 500 plus”. Zakłada on przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną – za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu [email protected] oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej – papierowej.

Do tej pory złożono już ponad 2,39 mln wniosków o świadczenie z programu „Rodzina 500 plus”

Jeśli popatrzymy na liczbę rodzin uprawnionych do pobierania świadczenia – 4 mln 400 tys. osób – to mamy już powyżej 50 proc. złożonych wniosków. Objętych programem będzie 6 mln 800 tys. dzieci. Porównując dane z ubiegłego roku, widzimy kilkukrotny wzrost (…). Pierwszy miesiąc lipca pokazuje, że droga elektroniczna ułatwia składanie wniosków. To także zasługa zmiany w ustawie, którą wprowadziliśmy, czyli kwestia, że już nie będzie wydawana decyzja administracyjna tylko informacja. Praca, a przez to i wniosek, jest też uproszczona dzięki temu, że nie ma kryterium dochodowego (…). Ponad 130 mln zł trafiło już do polskich rodzin – wskazał Stanisław Szwed.

Wiceminister poinformował ile środków od początku funkcjonowania programu trafiło do polskich rodzin.

– To olbrzymia kwota, bo ponad 73 mld zł od początku programu trafiło do rodzin. W tym roku będzie jeszcze większy udział, bo dodatkowo 10 mld ze względu na to, że wszystkie dzieci są objęte tym programem. W 2010 r. tylko w ciągu roku 41 mld zł będzie przeznaczonych na program „Rodzina 500 plus” (…). Polityka naszego rządu na pierwszym miejscu stawia politykę rodzinną.  Nie wyobrażam sobie, byśmy np. przy spowolnieniu gospodarczym szukali oszczędności akurat w tym programie. Jeśli budżet będzie inaczej konstruowany, bo będą mniejsze wpływy, to oszczędności trzeba będzie szukać w innym miejscu, a nie przy programie „500 plus”.  Bardzo nam zależało na wsparciu polskich rodzin i (…) konsekwentnie to realizujemy – akcentował gość TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl