fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

Min. B. Borys-Szopa: Wypłacono już pierwsze pieniądze w nowej odsłonie programu Rodzina 500 plus

Gmina Kowary wypłaciła już pierwsze pieniądze w ramach programu Rodzina 500 plus w nowej odsłonie – poinformowała rano na Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Do godz. 9.00 w całym kraju złożono już 100 tys. wniosków o przyznanie świadczenia.

Od 1 lipca ruszył rozszerzony program Rodzina 500 plus, który zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej – papierowej.

„Mamy zwycięzcę! Gmina Kowary wypłaciła już pierwsze pieniądze w ramach programu #Rodzina500plus w nowej odsłonie. Zgodnie z zapowiedzią z wielką przyjemnością odwiedzę gminę. Gratuluję” – napisała na Twitterze minister Bożena Borys-Szopa.

Wnioski o świadczenie „500 plus” przyjmowane są online już od północy.

„O godzinie 9.00 mieliśmy już 100 tys. złożonych wniosków o przyznanie świadczenia. To pokazuje, jak wielkim i ważnym wydarzeniem jest rozszerzenie programu Rodzina 500 plus” – podkreśla minister Bożena Borys-Szopa w komunikacie przesłanym PAP przez MRPiPS.

„Ci, którzy wniosku jeszcze nie złożyli, mogą zrobić to w każdej chwili za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Nowy formularz-wniosek liczy jedynie dwie kartki i jest bardzo prosty do wypełnienia” – poinformowała minister.

Szefowa MRPiPS zachęca do składania wniosków jak najszybciej – im szybciej rodzic złoży wniosek, tym szybciej pieniądze trafią na jego konto.

„Przypominam, że tylko złożenie wniosku do końca września gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Po tym terminie świadczenie będzie przyznawane i wypłacane z wyrównaniem od miesiąca złożenia wniosku” – dodała Bożena Borys-Szopa.

Od 1 lipca rusza także proces przyjmowania wniosków na kolejny okres na pozostałe świadczenia dla rodzin takie jak: Dobry start, świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl