By See File history below for details.For further informations, see also: en:Syrian Arab Republic and the en:United Arab Republic. - Syria Permanent Mission to the United Nations;FOTWBASED ON THIS CONSTRUCTION SHEET:, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=448257

Syryjskie Obserwatorium: 15 zabitych w izraelskim nalocie na Syrię

Sześciu cywilów i dziewięciu członków sił prorządowych w Syrii zginęło w nocy z niedzieli na poniedziałek w nalocie izraelskich sił na cele w tym kraju – poinformowało w poniedziałek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według tej organizacji pozarządowej z siedzibą w Wielkiej Brytanii, celem ataku było kilka pozycji irańskich pod Damaszkiem oraz ośrodek badawczy i lotnisko wojskowe na zachód od miasta Hims na zachodzie Syrii. Stacjonują tam żołnierze irańscy i bojownicy podporządkowanej Iranowi radykalnej szyickiej organizacji Hezbollah z Libanu.

Jak sprecyzował szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman, wśród zabitych bojowników jest jeden Syryjczyk, pozostali to obcokrajowcy.

Wcześniej w poniedziałek oficjalna syryjska agencja prasowa SANA przekazała, że w rezultacie ataku izraelskiego lotnictwa na przedmieścia Damaszku i rejon miasta Hims na zachodzie Syrii, zginęły co najmniej cztery osoby, a 21 zostało rannych.

Izraelskie siły zbrojne wielokrotnie dokonywały w przeszłości ataków lotniczych i rakietowych na cele wojskowe w Syrii, w tym na pozycje sił irańskich i Hezbollahu. Iran i Hezbollah wspierają w wojnie w Syrii wojska rządowe prezydenta Baszara el-Asada. Trwająca od 2011 r. wojna domowa w Syrii przerodziła się w konflikt z udziałem mocarstw regionalnych i światowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl