M. Błaszczak: Polski rząd pomaga potrzebującym na miejscu

Polski rząd przyjął inny sposób działania. Polski rząd pomaga na miejscu, np. przeznaczyliśmy pieniądze na odbudowanie szpitala w Aleppo – mówi minister Mariusz Błaszczak.

Szef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji podkreśla, że zamiast korytarzy humanitarnych polski rząd przyjął działania niosące pomoc na miejscu. Nasze władze zaangażowały się m.in. w odbudowę szpitala w Aleppo.

Na ten cel Polska przekaże 1,5 mln zł. Jeżeli będzie taka konieczność, to środki te zostaną zwiększone. Pomoc do poszkodowanych dociera za pośrednictwem organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Gościliśmy w Polsce np. o. franciszkanina, który pracuje w Aleppo, tam prowadzi parafię, siostrę zakonną, również tam pracującą. Oni mówili, jak ta pomoc jest skuteczna tam na miejscu[…]. Jedno euro wydane w Syrii ma wartość 10 euro wydanych w Europie, Pomoc dociera do potrzebujących, a nie do tych, którzy pod pretekstem chcieliby przyjechać do Europy i później tworzyć zaplecze dla organizacji terrorystycznych – akcentuje szef MSWiA.

TV Trwam News/RIRM

drukuj