Kancelaria Prezydenta RP organizatorem spotkań ws. referendum konstytucyjnego

W poniedziałek rusza seria spotkań ws. referendum konstytucyjnego organizowanych przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Pierwsze z nich odbędzie się w Rzeszowie. W spotkaniu weźmie udział wiceszef KPRP i pełnomocnik prezydenta ds. referendum Paweł Mucha. Panelistami będą także Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz konstytucjonalista z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego prof. Dariusz Dudek.

W ramach konsultacji ws. referendum konstytucyjnego odbędzie się przynajmniej 16 otwartych spotkań, we wszystkich województwach w Polsce.

Swoje spotkania ws. referendum organizuje też „Solidarność” mówi wiceprzewodniczący związku Tadeusz Majchrowicz.

 – Jako „Solidarność” organizujemy również 17 października w Warszawie w Siedzibie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa kolejną konferencję, tym razem poświęconą ponadzakładowym i ponadnarodowym układom zbiorowym pracy, które też są drogą do społecznej gospodarki rynkowej. Rozpoczyna się cała seria spotkań. Będziemy organizowali swoje, pan prezydent swoje i mam nadzieję, że do listopada przyszłego roku zaangażujemy taką grupę szeroką, żeby społeczeństwo mogło odpowiedzieć na te pytania, które w tym referendum będą zadane – wyjaśnia Tadeusz Majchrowicz.

 Serię spotkań dotyczących referendum zapowiedziano już w sierpniu w Gdańsku na konferencji zorganizowanej przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”, pod hasłem „Konstytucja dla obywateli, nie dla elit”.

Prezydent Andrzej Duda ogłosił inicjatywę przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w konstytucji podczas uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja. Prezydent RP chce, by referendum odbyło się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 2018 r. lub trwało dwa dni: 10 i 11 listopada.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl