fot. PAP/EPA

Indie: udaremniono największy przemyt heroiny w historii

Indyjscy celnicy udaremnili w weekend największą w historii kraju próbę przemytu heroiny. Skonfiskowano 532 kg tego narkotyku o szacunkowej wartości 390 mln dolarów. Heroinę znaleziono w ciężarówce przewożącej worki soli z Pakistanu do Amritsaru w Pendżabie.

„To jest największe osiągnięcie w annałach indyjskiego urzędu celnego” – podkreślił na konferencji prasowej komisarz celny Deepak Kumar Gupta.

„Na granicy w Attari zatrzymano transport z 532 kg heroiny i 52 kg substancji, która jest prawdopodobnie mieszanką innych narkotyków” – poinformował komisarz.

Heroinę znaleziono w 15 workach znajdujących się pomiędzy setkami worków soli. Ładunek z Pakistanu rozładowano w piątek.

Podejrzewa się, że przemyt zorganizował mieszkaniec Handwary w Kaszmirze. Aresztowano go i jest przesłuchiwany.

„Przesłuchujemy również importera soli” – powiedział mediom Gupta.

Pod koniec maja indyjskie służby ochrony wybrzeża zatrzymały pakistańską łódź rybacką, na pokładzie której było 218 kg narkotyków.

„Indie stały się punktem tranzytowym dla afgańskiej heroiny, szmuglowanej przez Pakistan do Europy” – wskazywali autorzy raportu Międzynarodowej Komisji Kontroli Narkotyków (INCB) z 2017 r.

Według INCB najbardziej popularnym narkotykiem jest marihuana. W 2017 r. przechwycono jej w Indiach rekordową ilość – 350 ton, a w sąsiednim Bangladeszu 70 ton.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl