Rodzina Radia Maryja w obronie życia

Modlitwa w intencji rodzin i obronie życia – towarzyszyła VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W tym roku temat spotkania brzmiał: Małżonkom, którzy cierpią z powodu bezpłodności trzeba pomóc naprawdę. In vitro to ślepa uliczka – nie wolno w nią wchodzić.

Spotkanie rozpoczęło się koncertem Pro Life Julii i Grzegorza Kopalów, po którym ks. prof. dr hab. Piotr Kieniewicz, bioetyk wygłosił konferencję nt. bezpłodności małżonków i procedury sztucznego zapłodnienia in vitro, która nie jest działaniem, szanującym życie. W tym kontekście ks. prof. wskazał na naprotechnologię, jako dobrą medycynę i skuteczna metodę na rozwiązanie problemu bezpłodności.

Niech entuzjasta in vitro mi nie mówi, że to jest metoda, która służy życiu. To jest metoda, która służy pysze człowieka. To jest metoda, która te pychę nadyma za cenę życia i godności wielu istnień ludzkich, tych malutkich – dopiero poczętych. Naprotechnologia jest to po prostu dobra medycyna, która broni przed niepotrzebnymi cierpieniami. Dobra medycyna, która przywraca stan, który Pan Bóg przewidział od samego początku. Człowiek ma prawo do życia.  Tym człowiekiem nie wolno pomiatać, jak materiałem laboratoryjnym. Dziecko nie jest po to żeby rodzice się dobrze czuli. Dziecko jest po to żeby było kochane – powiedział ks. prof.  dr hab. Piotr Kieniewicz.

Centralnym punktem VII ogólnopolskiego spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Lechowicza. Biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej wskazał na osobę św. Józefa, jako przykład odpowiedzialnego ojcostwa, który dawał zawsze pierwszeństwo Bożemu Słowu i Bożej woli. Odniósł się także metody in vitro, która  – jak powiedział ks. bp – nosi znamiona produkcji i selekcji ludzi. Apelował, aby każdy człowiek był powiernikiem tajemnicy ludzkiego życia.

– Miejmy taką ambicję by być powiernikami Tajemnicy. Tajemnicy Bożej Miłości względem człowieka. W tym również i tajemnicy ludzkiego życia. Życie jest darem otrzymanym od Boga, który nas kocha i któremu na niczym innym tak bardzo nie zależy, jak na naszym dobru i szczęściu – powiedział ks. bp Józef Lechowicz.

Na zakończenie Eucharystii ks. bp Stanisław Napierała, były ordynariusz diecezji kaliskiej podziękował Radiu Maryja i TV Trwam za posługę. Odniósł się również do dyskryminującej decyzji KRRiT, która nie przyznała TV Trwam miejsca na cyfrowej platformie.

– Już nie wiemy jak mówić, bo już wszystko było. Był list do Pana Prezydenta. Okazuje się, że wszyscy są bezsilni. Nic nie może ten, nic nie może tamten. To kto może w tym kraju? Na litość boską, kto może! Konstytucyjnie nie wolno, ale przecież można powiedzieć tej Krajowej Radzie: słuchajcie. Konstytucyjnie nie mogę, ale coś zróbmy. Pomyślcie. Jakieś jest wyjście – powiedział ks. bp Stanisław Napierała.

Z Kaliszem połączył się telefonicznie o. dr Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja. Zaprosił wszystkich na wielki marsz w obronie TV trwam, który odbędzie się 29 września pod hasłem „ Obudź się Polsko”.

Zapraszamy bardzo serdecznie do Warszawy na marsz pod hasłem „Obudź się Polsko”. Jeden z kandydatów amerykańskich na wiceprezydenta pod tym hasłem ma całą swoją kampanię – obudź się Ameryko. Powiedziałbym więcej – obudź się katoliku. Katolicy to wielka masa, to śpiący olbrzym, jak uczyli nas ojcowie kościoła. Trzeba się obudzić. Dziękujemy tym, którzy są obudzeni i budzą innych. Tacy są w Kaliszu i wszędzie – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Pielgrzymkę transmitowały RM i TV Trwam.

 

Konferencja ks. prof. dr. hab. Piotra Kieniewicza:


Pobierz Pobierz

Homilia ks. bpa Wiesława Lechowicza:


Pobierz Pobierz

Słowo do wiernych ks. bp. Stanisława Napierały oraz o. Tadeusza Rydzyka:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj