fot. Igor Smirnow/KPRP

Kancelaria Prezydenta: Para prezydencka włączyła się w akcję Caritasu „Tornister pełen uśmiechów”

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda włączyli się w akcję Caritasu „Tornister pełen uśmiechów”, dzięki której kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne – poinformowała Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej.

Prezydencka kancelaria zaznaczyła w komunikacie, że para prezydencka uczestniczy w tej akcji każdego roku.

„Kolorowe plecaki, a w nich zeszyty, przybory piśmiennicze i rysunkowe – tysiące takich kompletów trafiają każdego roku do dzieci w całej Polsce w ramach akcji »Tornister pełen uśmiechów«” – czytamy w komunikacie.

Poinformowano, że 200 takich kompletów przekazano najmłodszym podczas tegorocznego finału akcji, zorganizowanego 16 sierpnia w Tryńczy na Podkarpaciu. Wyprawki przygotowali także prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, a całe przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej.

Prezydencka kancelaria podkreśliła, że tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ aby umożliwić uczniom uczestnictwo w zajęciach online w czasie pandemii – oprócz tradycyjnych przyborów szkolnych Caritas kupił także sprzęt komputerowy, który trafi do świetlic i innych placówek otaczających opieką najmłodszych.

Więcej informacji można znaleźć [tutaj].

PAP

drukuj