SP chce wprowadzenia krajowego obiegu używanych podręczników

Wprowadzenia krajowego systemu obiegu i zakupu używanych podręczników szkolnych chcą politycy Solidarnej Polski.

Poseł Arkadiusz Mularczyk, szef klubu SP podkreślił, że wraz z początkiem każdego roku szkolnego rodzice przeznaczają znaczne kwoty na zakup podręczników dla swoich dzieci. Propozycja SP jak mówił poseł pozwoliłaby obniżyć ich ceny nawet o 50-70 proc.

– Na chwilę obecną przepisy tylko i wyłącznie dają prawo organizowania giełd w poszczególnych szkołach. Uważamy, ze taki system powinien być systemem szerszym, powinien on obejmować cały kraj. Da to możliwość zakupu przez rodziców podręczników tańszych o 50-60-70 a nawet 80%. Jest to konieczne i niezbędne – mówił poseł Arkadiusz Mularczyk.

Według niego kolejnym krokiem powinno być wprowadzenie e-podręczników. Książkę można by wówczas ściągnąć przez Internet nie ponosząc  kosztów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl