fot. PAP

Darmowy podręcznik idzie do druku

Jeszcze dziś rozpocznie się druk pierwszej części przygotowywanego na zlecenie MEN podręcznika dla klas pierwszych szkół podstawowych.

Decyzje o dopuszczeniu „Naszego elementarza” podpisała dziś minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. W wyniku konsultacji zmieniono część zawartości podręcznika w stosunku do tej, która była zaprezentowana w kwietniu.

Zmieniono m.in. część ilustracji, poleceń. Wcześniej autorce podręcznika Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zarzuciły skopiowanie tekstów z publikacji dostępnych już na rynku.

Poseł Marzena Wróbel przypuszcza, że resort zdecydował się na zmiany właśnie z twego powodu. Ma ona jednak obawy, że w tej wersji podręcznik nie był konsultowany.

– Czy fragmenty, które zostały zmienione w podręczniku, który idzie do treści, były w ogóle przez kogokolwiek konsultowane? Gdy w grę wchodziła ta ustawa mówiłam o tym, że generalnie nie bardzo podoba mi się ten proces dopuszczania do użytku. Że jest on niedoskonały. I z całą pewnością będziemy pani minister zadawać pytania w tym kontekście – mówi poseł.

Resort zdecydował, że uczniowie poznają wcześniej nie uwzględnioną cyfrę 4.

Zrezygnowano za to m.in. z wprowadzeniem litery „Ś” oraz jednego długiego tekstu – opowiadania o trzech świnkach.

RIRM

drukuj