Premier: reforma oświaty szansą dla nauczycieli

Reforma oświaty daje ogromną szansę dla polskich nauczycieli; jeżeli mają oni pełnić swoją służbę tak, jak oczekujemy, muszą być godnie wynagradzani – powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło.

„Ta reforma daje ogromną szansę dla polskich nauczycieli, zawodu, który jest tak niezwykle potrzebny i wszyscy politycy szczególnie mówią o służbie, o misji, ale wiemy doskonale, że jest to zawód, który przez naszych poprzedników nie był doceniany, nie był dostrzegany jako ten rzeczywiście bardzo istotny, niełatwy zawód, który jest oparty właśnie o tę przesłankę misji, przesłankę służby” – powiedziała premier na konferencji prasowej po tym, jak prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy reformujące system oświaty.

„Nauczyciele polscy, jeżeli mają pełnić swoją służbę i misję tak, jak wszyscy tego byśmy oczekiwali, muszą być za swoją pracę godnie wynagradzani. Muszą mieć szansę kształcenia się, dokształcania, zdobywania kolejnych etapów doskonalenia zawodowego” – dodała.

Jak podkreśliła premier, reforma oświaty gwarantuje rodzicom, że ich dzieci będą w szkole bezpieczne. Daje im również – dodała – możliwość współdecydowania o tym, jak szkoła funkcjonuje i realizuje cele pedagogiczne oraz wychowawcze.

PAP/RIRM

drukuj