fot. flickr.com

Spadek cen za gaz dla blisko 7 mln odbiorców

Nawet o 7 proc. mniej za gaz zapłacą gospodarstwa domowe oraz małe i średnie firmy. Dzieje się tak za sprawą Urzędu Regulacji Energetyki, który obniżył taryfę dla PGNiG Obrót Detaliczny. W rezultacie oznacza to spadek cen za błękitne paliwo dla prawie 7 mln końcowych odbiorców.

Za sam surowiec klienci indywidualni oraz małe przedsiębiorstwa zapłacą o 6 proc. mniej niż dotychczas. Z kolei dla odbiorców biznesowych stawka spadnie o 8,6 proc. – mówi Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Jest to nasza szósta z rzędu obniżka cen paliwa gazowego, począwszy od sierpnia 2014 r. W praktyce oznacza to, że ceny gazu wysokometanowego w tym okresie czasu spadły o około 23 proc., czyli prawie o 1/4. Mamy nadzieję, że to spowoduje, iż gaz wysokometanowy stanie się jeszcze bardziej popularny wśród naszych konsumentów używających gazu głównie do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych – wskazuje Henryk Mucha.

Nowa obniżka cen za gaz wejdzie w życie 18 lutego bieżącego roku i będzie obowiązywać do końca marca.

Natomiast od 1 kwietnia funkcjonować będzie nowa taryfa, której procedowaniem spółka PGNiG Obrót Detaliczny zajmie się w najbliższych dniach.

RIRM

drukuj