fot. pixabay.com

PGNiG: magazyny gazu zapełnione w 99 procentach

Magazyny gazu zarządzanie przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo są zapełnione prawie w całości. Informacje o stanie zapełnienia podał Artur Cieślik, wiceprezes PGNiG.

Poziom zapełnienia magazynów gazu wynosi obecnie 99 procent. Wiceprezes spółki, Artur Cieślik, powiedział, że firma prowadzi konsekwentną politykę magazynową.

W latach 2010 – 2021 PGNIG dwukrotnie zwiększyło pojemność czynną krajowych magazynów gazu z 1,7 mld do 3,2 mld metrów sześciennych. To jest bardzo znaczący element bezpieczeństwa gazowego, który bilansuje cały system i zapewnia bezpieczeństwo energetyczne, gazowe kraju – podkreślił Artur Cieślik.

Wiceprezes PGNiG przypomniał również, że w tym roku rozpoczęła się rozbudowa podziemnego magazynu gazu Wierzchowice.

Jest to rozbudowa z pojemności 1,3 do 2,1 miliarda metrów sześciennych. Jeśli dodamy te 0,8 miliarda do obecnych pojemności 3,2 miliarda, po zakończeniu tej rozbudowy, czyli w 2025 roku, będziemy dysponować czterema miliardami metrów sześciennych pojemności magazynowej wskazał wiceprezes PGNiG.

PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego w Polsce. Skarb Państwa ma w tej spółce prawie 72 proc. akcji. W marcu tego roku UOKiK zgodził się na warunkowe przejęcie PGNiG przez PKN Orlen.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl